Places on our 2024 summer school are filling fast. Don’t miss out. Enrol now to avoid disappointment

Wielokrotnie nagradzane kursy szkoleniowe Oxford Royale Summer Schools

Szkoła letnia w Oksfordzie

WIĘCEJ O OXFORD ROYALE

Oxford Royale to popularny organizator międzynarodowych szkół letnich odbywających się w Oksfordzie – historycznym mieście uniwersyteckim.  Naszą misją jest ułatwienie uczniom ścieżki edukacyjnej, a tym samym zapewnianie im przewagi pod kątem dalszej nauki, studiów czy pracy w konkurencyjnym świecie.

Wśród szerokiej oferty kursów dostępnych przez cały rok każdy uczeń, który pragnie poszerzyć swoją wiedzę, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Czytaj dalej, aby uzyskać informacje na temat naszych kursów letnich (w tym na temat naszej słynnej szkoły letniej w Oksfordzie).

POPULARNE SZKOŁY LETNIE

Oxford Royale jest liderem branży oferującym letnie programy edukacyjne na najwyższym poziomie. Programy są inspirowane akademickim etosem miast, w których są realizowane, oraz są dobierane i opracowywane tak, aby uczniowie mogli wynieść z nich wiedzę i wiele innych korzyści.

Uczniowie mogą wybierać spośród szerokiej oferty ponad 39 kursów letnich – od tradycyjnych przedmiotów po zagadnienia, z którymi uczniowie normalnie mieliby styczność dopiero na późniejszym etapie swojej edukacji. Dzięki tak różnorodnej ofercie wielu uczniów decyduje się na dwa kursy z rzędu, a setki absolwentów wracają do Oksfordu w kolejnych latach, aby zdobywać nową wiedzę i kontynuować swój rozwój akademicki.

Nasze letnie programy dla młodych osób prowadzone są w następujących przedziałach wiekowych:

Oxford Royale Academy w liczbach

 

KURSY LETNIE DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 13–18 LAT

Kursy letnie dla młodzieży w wieku 13–18 lat

Szkoła letnia w Oksfordzie jest naszą najdłużej działającą szkołą letnią, w ramach której oferujemy uczniom z całego świata możliwość przyjazdu do Oksfordu i zdobywania wiedzy w oparciu o fascynujące programy. Oferujemy także zapisy na szkołę letnią w Cambridge, szkole letnia w London i Yale (USA). W obu tych miejscach zapewniamy ten sam najwyższy poziom nauki, z którego słynie.

Głównym celem naszych kursów jest rozwój akademicki uczniów, ale harmonogram obejmuje także szeroki wybór przyjemnych zajęć pozalekcyjnych i wycieczek. Kursy odbywają się na terenie kolegiów Uniwersytetu Oksfordzkiego, Uniwersytetu Cambridge, Imperial College London i Uniwersytetu Yale, co pozwala doświadczyć prawdziwej atmosfery studiów i inspiruje uczniów do dążenia do wykorzystania swojego pełnego potencjału.

Każdego lata w naszych kursach uczestniczą uczniowie z całego świata. Do tej pory gościliśmy ponad 175 narodowości, co oznacza, że nasze szkoły letnie zapewniają najbardziej różnorodne otoczenie edukacyjne na świecie!

Uczniowie mogą wybierać spośród kursów języka angielskiego, które pozwalają podnieść poziom znajomości tego języka, kursów prezentujących ścieżki kariery, które umożliwiają zrozumienie przebiegu przyszłych studiów i kariery w obszarach biznesu, medycyny, prawa lub inżynierii, a także wiele innych programów akademickich, dzięki którym uczniowie mogą dowiedzieć się więcej o dyscyplinach, które szczególnie ich interesują.

Każdy kurs trwa dwa tygodnie, ale uczniowie mogą zostać na dłużej, aby maksymalnie wykorzystać czas spędzony we wspaniałej scenerii uczelni w Oksfordzie, Cambridge, London, UC berkeley czy Yale.

.

Lokalizacje i kolegia:

Szkoły letnie dla młodzieży w wieku 13–18 lat odbywają się w 10 lokalizacjach:

– Balliol College, Oksford

– The Queens College, Oksford

– Jowett Walk, Oksford

– Keeble College, Oksford

– St Catherine’s College, Oksford

– St Hugh’s College, Oksford

– St Peter’s College, Oksford

– Clare College, Cambridge

-Imperial College, London

– Uniwersytet Yale, USA

-UC Berkeley, California

Więcej informacji o każdej lokalizacji znajduje się na stronie: https://www.oxford-royale.com/residential-colleges/

 

Nasze filmy

Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów, aby poznać opinie absolwentów naszych szkół letnich:

 

Dostępne kursy  Dla młodzieży w wieku 13–18 lat

Ginący świat: szczyt poświęcony klimatowi, polityce i globalnym przywództwie (Oksford 13-18, Yale 16-18)

Uczniowie uczą się, jak ocalić życie na Ziemi, współpracując w małych grupach delegatów w poszukiwaniu rozwiązań dla niektórych z największych problemów, z jakimi boryka się ludzkość. „Szczyt” jest okazją do tego, by dowiedzieć się, jak połączyć naukę o klimacie, politykę, prawodawstwo i przywództwo wokół walki o zatrzymanie wymierania.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/racing-extinction-summit-13-18/

Akademia filmowa – Oksford w obiektywie (Oksford)

Uczniowie kręcą, montują i prezentują swój krótki film na terenie Uniwersytetu Oksfordzkiego. Podczas prac na planie zlokalizowanym na terenie Uniwersytetu Oksfordzkiego — w miejscu, w którym nakręcono wiele scen z filmów o Harrym Potterze – uczniowie poznają w praktyce zasady produkcji i postprodukcji cyfrowej filmów.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/film-academy-13-18/

 

Kursy dostępne dla młodzieży w wieku 13–15 lat

 

Poznaj świat biznesu, innowacji i przedsiębiorczości (Oksford i Cambridge)

Kurs „Poznaj świat biznesu” oferuje szerokie wprowadzenie do zagadnień biznesu, finansów i marketingu. Uczniowie zdobywają umiejętności niezbędne do wprowadzania innowacji oraz skutecznego otwierania i prowadzenia własnej działalności.  Co najważniejsze: rozwijają sposób myślenia, który pozwoli im odnosić sukcesy w biznesie.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/business-innovation-entrepreneurship-13-15/

 

 Poznaj świat inżynierii i technologii (Oksford i Cambridge)

 Kurs „Poznaj świat inżynierii i technologii” oferuje kompleksowe wprowadzenie do ekscytujących możliwości rozwoju kariery w dziedzinie inżynierii i technologii. Uczniowie poznają takie dziedziny nauki, jak inżynieria budowlana, mechaniczna, biomedyczna i lotnicza, badając nowe zastosowania technologii – od pojazdów autonomicznych po podróże kosmiczne.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/engineering-technology-13-15/

 

 Poznaj świat medycyny i (Oksford i Cambridge)

 Kurs „Poznaj świat medycyny” oferuje szerokie wprowadzenie do zagadnień ludzkiego ciała. Uczniowie dowiedzą się, jakich umiejętności i jakiej wiedzy wymaga kariera wziętego lekarza w kontekście anatomii człowieka.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/medicine-13-15/

 

Angielski jako język obcy (Oksford)

Uczniowie podnoszą znacząco swoją znajomość angielskiej gramatyki, składni i wymowy, opanowanie języka w mowie i piśmie oraz rozumienie ze słuchu i tekstów czytanych. Kursy pozwalają poszerzyć zasób słownictwa i zbudować podstawy doskonałych umiejętności czytania i pisania w języku angielskim, co zwiększa szanse przyjęcia na anglojęzyczny uniwersytet.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/learn-english-13-15/

 

Kursy dostępne dla młodzieży w wieku 16–18 lat

 

Przyszłość leczenia: medycyna i choroby (London, Oxford, Cambridge i Yale)

Kurs „Przyszłość leczenia” otwiera przed uczniami ścieżkę kariery w medycynie, zapewniając im wyjątkowy wgląd w wymogi, jakie należy spełnić, aby liczyć na przyjęcie do szkoły medycznej.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/medicine-16-18/

 

Prawo, polityka i ekonomia (Oksford, Cambridge i London)

 Kurs pozwala dostrzec powiązania między prawem, polityką i ekonomią oraz postawić pierwsze kroki na drodze do kariery prawniczej. Koncentrując się na nowych problemach, jakie pojawiają się w tych obszarach, program sprzyja prowadzeniu dyskusji i debaty w oparciu o analizy przypadków prawnych i ich etycznych implikacji w takich kwestiach, jak prawa człowieka, globalizacja, terroryzm, handel, protekcjonizm czy dostęp do zasobów.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/law-politics-16-18/

 

Przyszłość projektowania: inżynieria i technologia (London, Oksford, Cambridge, UC Berkeley i Yale)

Kurs „Przyszłość projektowania” zapewnia wprowadzenie do nowych technologii, które kształtują naszą przyszłość. Szerokie omówienie zasad i dziedzin inżynierii zainspiruje uczniów do stawienia czoła wielkim wyzwaniom przyszłości w najróżniejszych obszarach: od alternatywnych źródeł energii po zaawansowaną robotykę. Dostępne dla młodzieży w wieku 16–18 lat w London, Oksfordzie, Cambridge i Yale oraz dla młodzieży w wieku 15–18 lat w UC Berkeley.

 https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/engineering-technology-16-18/

 

Filozofia, literatura i historia współczesna (Yale)

Kurs umożliwia zgłębienie idei największych myślicieli w dziejach ludzkości oraz poznanie kilku największych dzieł literatury wszech czasów, czemu towarzyszą dyskusje oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytania o sens życia, prawdę, piękno i etykę.

https://www.oxford-royale.com/summer-courses-yale/philosophy-literature-and-modern-history/

 

Przyszłość wynalazczości: biznes, innowacje i przedsiębiorczość (Oksford, Cambridge, London, UC Berkeley i Yale)

Kurs „Przyszłość wynalazczości” oferuje poznanie umiejętności, narzędzi i sposobu myślenia pod kątem wprowadzania innowacji i kreowania przyszłości. Kompleksowe omówienie zasad funkcjonowania biznesu, sposobów wprowadzania innowacji oraz myślenia w duchu przedsiębiorczości pozwala uczniom skonkretyzować swój pomysł oraz przyspieszyć jego przemianę w biznes tworzący wartość. Dostępne dla młodzieży w wieku 16–18 lat w London, Oksfordzie, Cambridge i Yale oraz dla młodzieży w wieku 15–18 lat w UC Berkeley.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/business-innovation-entrepreneurship-16-18/

 

Angielski jako język obcy (Oksford i UC Berkeley)

 Uczniowie podnoszą znacząco swoją znajomość angielskiej gramatyki, składni i wymowy, opanowanie języka w mowie i piśmie oraz rozumienie ze słuchu i tekstów czytanych. Kursy pozwalają poszerzyć zasób słownictwa i zbudować podstawy doskonałych umiejętności czytania i pisania w języku angielskim, co zwiększa szanse przyjęcia na anglojęzyczny uniwersytet.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/learn-english-16-18/

 

 Architektura i projektowanie (Oksford, Cambridge, London i Yale)

 Kurs pozwala wcielić kreatywne pomysły uczniów w życie w jednej z najcenniejszych artystycznie i architektonicznie lokalizacji na świecie. Uczniowie poznają podstawowe zasady obowiązujące w świecie architektury, w tym planowanie, projektowanie i myślenie przestrzenne, co ułatwi im rozwój światowej kariery architektów.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/architecture-design-16-18/

 

 Matematyka (UC Berkeley)

Kurs przewiduje podniesienie umiejętności matematycznych oraz wzmocnienie zainteresowania uczniów liczbami w toku wprowadzenia do różnych aspektów współczesnej matematyki. Uczniowie poznają ważne i ciekawe zagadnienia z takich dziedzin jak arytmetyka, geometria, teoria grafów, logika, informatyka czy teoria gier.

https://www.oxford-royale.com/berkeley-summer-school/mathematics/

 

Akademia prawa i pełnomocnictwa procesowego (Yale i UC Berkeley)

Kurs oferuje szerokie wprowadzenie do teorii i praktyki prawa.  Uczniowie poznają szeroki repertuar narzędzi logicznych i argumentacyjnych w oparciu o studia przypadków prawnych oraz symulację procesu. Dostępne dla młodzieży w wieku 15–18 lat w UC Berkwley i Yale 16-18 lat.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o kursach i złożyć aplikację online: https://www.oxford-royale.com/courses/

 

Terminy i Opłaty:

Nasze szkoły letnie dla młodzieży w wieku 13–18 lat odbywają się w cyklach dwutygodniowych w poniższych terminach:

 

W Oksfordzie i Cambridge

Sesja 1: od 30 czerwca do 13 lipca 2024 r.

Sesja 2: od 14 lipca      do 27 lipca 2024 r.

Sesja 3: od 28 lipca do  10 sierpnia 2024 r. (tylko Oksford)

Wszystkie kursy dostępne są w cenie 6.995 GBP za dwa tygodnie z wyjątkiem kursów języka angielskiego jako języka obceg. W przypadku dłuższych pobytów dostępne są zniżki.

 

W London

Sesja 1: od   1 lipca do 13 lipca 2024 r.

Sesja 2: od 14 lipca do 27 lipca 2024 r.

Sesja 3: od 28 lipca do 10 sierpnia 2024 r

 

W Yale

Sesja 1: od 30 czerwca do 13 lipca 2024 r.

Sesja 2: od 14 lipca      do 27 lipca 2024 r.

Opłaty za szkołę letnią Oxford Royale w Yale lub London wynoszą 6.495 GBP za dwa tygodnie.

 

W UC Berkeley

Sesja 1: od 30 czerwca do 13 lipca 2024 r.

Sesja 2: od 14 lipca      do 27 lipca 2024 r.

Opłaty za szkołę letnią Oxford Royale w UC Berkeley wynoszą 5.995 GBP za dwa tygodnie.

W celu potwierdzenia rejestracji wymagane jest dokonanie bezzwrotnej wpłaty w wysokości 1.295 GBP za dwa tygodnie nauki.

 

Pozostałą część należności należy uiścić nie później niż na 90 dni przed datą rozpoczęcia zarezerwowanego kursu lub kursów. Uczniowie mogą zostać dłużej niż dwa tygodnie – wielu uczestników rezerwuje miejsca na co najmniej dwa kolejne programy i zostaje w Oxford Royale Academy przez co najmniej cztery tygodnie.

Popularnym wyborem są dwa tygodnie w Oksfordzie i dwa tygodnie w Cambridge, aby poznać unikatową kulturę tych dwóch niesamowitych brytyjskich miast.

Kliknij tutaj, aby przejść do pełnej listy kursów dla młodzieży w wieku 13–18 lat: https://www.oxford-royale.com/courses/