Oxford Royale Summer Schools’nin ödüllü eğitim kursları karşınızda

 Oxford Yaz Okulu

OXFORD ROYALE ACADEMY HAKKINDA

Oxford Royale Academy (ORA), tarihi üniversite şehri Oxford’da faaliyet gösteren ödüllü bir uluslararası yaz okulu organizatörüdür.  Misyonumuz, öğrencilerimizin akademik yaşamlarına değer katmak ve eğitimlerini geliştirirken, üniversiteye başvururken veya rekabetçi bir dünyada kariyer yolculuklarına çıkarken onlara eğitim avantajı sağlamaktır.

Yıl boyunca sunulan çok çeşitli kurslarla, bilgilerini geliştirmek isteyen her öğrenciye katacak bir şeylerimiz olduğundan eminiz. Yaz kurslarımız (ünlü Oxford Yaz Okulumuz dahil).

ÖDÜLLÜ YAZ OKULLARI

Oxford Royale Academy, premium yatılı yaz eğitimleri alanında pazar lideridir. Programlarımız, ev sahibi şehirlerin akademik titizliğinden esinlenmiştir ve öğrencilerimize aydınlatıcı ve faydalı bir yaz deneyimi sunmak için özel olarak seçilmiş ve özenle tasarlanmıştır.

Öğrenciler, geleneksel derslerden normalde eğitim süreçlerinin daha sonraki aşamalarında alma şansı bulacakları derslere kadar 40’tan fazla çalışma seçeneği sunan çok çeşitli yaz kursları arasından seçim yapabilirler. Sunulan bu çeşitlilik sayesinde, birçok öğrenci arka arkaya iki ders almayı tercih ediyor ve yüzlerce öğrenci her yıl yeni bir şeyler öğrenmek ve akademik gelişimlerini ilerletmek için Oxford Royale’e geri dönüyor.

Genç öğrenciler için yaz programlarımızı aşağıdaki yaş aralıklarında gruplandırıyoruz:

Sayılarla Oxford Royale Academy

 

13-18 YAŞ İÇİN YAZ OKULLARI

13-18 yaş için yaz kursları

 

Oxford Yaz Okulumuz en uzun süredir devam eden yaz okulumuzdur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere büyüleyici programlarımızda yaşamak ve öğrenmek için Oxford’a gelme fırsatı sunar. Cambridge Yaz Okulumuz, Londra Yaz Okulumuz ve ABD’deki Yale Yaz Okulumuz için de kayıtlar açıktır; ikisi de aynı harika ORA deneyimini sunmaktadır.

Kurslarımız, birincil olarak akademik gelişime odaklanırken, aynı zamanda eğlenceli ders dışı etkinlikler ve gezilerden oluşan kapsamlı bir program içerir. Kurslarımız Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi,  Imperial College Londra ve Yale Üniversitesi kampüslerinde verilecektir. Gerçekten özgün bir deneyim sunan bu kurslar, öğrencilere tam potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham verir.

Her yaz dünyanın dört bir yanından öğrencileri kurslarımıza davet ediyoruz. Yaz okullarımıza 170’den fazla farklı milletten öğrenci katıldı ve Yaz Okullarımızı dünyanın en yüksek çeşitlilik içeren öğrenim ortamlarından biri yaptı!

Öğrenciler, İngilizcelerini geliştirmek için İngilizce Dil kursları, gelecekteki eğitim hakkında bir fikir edinmek ve İşletme, Tıp, Hukuk veya Mühendislik alanlarında kariyer yapmak için kariyer deneme kursları arasından ve özellikle zevk alabilecekleri veya hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilecekleri alanlarda deneyim kazanmak için diğer akademik programlar arasından seçim yapabilirler.

Kurslar iki hafta sürer, ancak öğrenciler Oxford, Cambridge, London veya Yale’deki harika ortamdan yararlanabilecekleri süreyi artırmak için daha uzun süre katılabilirler.

Merkezler ve Kolejler:

13-18 yaş arası Yaz Okullarımız, 10 farklı Yaz Merkezinde gerçekleştirilmektedir. Bunlar:

– Balliol College, Oxford

– Lady Margaret Hall, Oxford

– Jowett Walk, Oxford

– Merton College, Oxford

– St Catherine’s College, Oxford

– St Hugh’s College, Oxford

– St Peter’s College, Oxford

– Clare College, Cambridge

-Imperial College, London

– Yale Üniversitesi, ABD

Merkezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için : https://www.oxford-royale.com/residential-colleges/

 

Videolarımız

Yaz okullarımızın eski öğrencilerinin videolarını izleyin:

Mevcut Kurslar

13-18 yaş için

Yok Olma Yarışı: İklim, Politika ve Küresel Liderlik Zirvesi (Oxford)

Gezegenimizdeki yaşamı korumak amacıyla insanlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan bazılarına çözümler üretmek için küçük Delege grupları halinde işbirliği çalışmaları yürütün. “Zirve” yok oluşu yenmek için iklim bilim, siyaset, hukuk ve liderlik alanlarının nasıl işbirliği yapılabileceğini size gösteriyor.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/racing-extinction-summit-13-18/

Film Akademisi – Objektiften Oxford (Oxford)

Oxford Üniversitesi’nde kendi kısa filminizi çekin, düzenleyin ve yayınlayın. Harry Potter filmlerindeki çeşitli sahnelerin set çekim yeri olan Oxford Üniversitesi ile, bir film üretmenin nasıl bir şey olduğunu ilk elden deneyimlerken film prodüksiyonu ve dijital kurgu hakkında bilgi edineceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/film-academy-13-18/

13-15 yaş arası için kurslar

Yaratıcı Yazarlığı Keşfedin (Oxford, Cambridge ve Yale)

Yazma ve gazeteciliği, içeriğin nasıl oluşturulacağını ve kullanmanın yollarını keşfedin. Yaratıcı teknikleri uygulayın ve bireysel bir ‘sesin’ okuyucuları nasıl etkileyebileceğini ve bir iletişim dünyası açabileceğini öğrenin.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/explore-creative-writing-13-15/

İş, Yenilik ve Girişimciliği Keşfedin (Oxford, Cambridge ve Yale)

“İş Dünyasını Keşfedin” kursu size işletme, finans ve pazarlama hakkında kapsamlı bilgiler sağlar. Size yenilik yapma ve kendi işinizi başarıyla başlatma ve yönetme becerileri kazandırır.  En önemlisi, çığır açan bir girişimci olmak için bir zihniyet geliştireceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/business-innovation-entrepreneurship-13-15/

Mühendislik ve Teknolojiyi Keşfedin (Oxford, Cambridge ve Yale) 

“Mühendislik ve Teknolojiyi Keşfedin” kursu, mühendislik ve teknolojideki heyecan verici kariyer fırsatlarına kapsamlı bilgiler sağlar. Kendi kendine giden araçlardan uzay yolculuğuna kadar, gelişen teknik uygulamaları araştırırken İnşaat, Mekanik, Biyomedikal ve Havacılık mühendisliği alanlarını keşfedeceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/engineering-technology-13-15/

Medicine’i keşfedin (Oxford, Cambridge ve Yale)

“Tıbbı Keşfet” kursu size insan vücudu hakkında geniş bir bilgi yelpazesi sunar. . İnsan anatomisine odaklanarak başarılı bir doktor olmak için ihtiyacınız olan bilgi ve becerileri keşfedeceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/medicine-psychology-13-15/

Yabancı Dil Olarak İngilizce (Oxford, Cambridge ve London)

İngilizce dilbilgisi, sözdizimi, telaffuz ve konuşma, dinleme, okuma ve yazmada günlük konuşma dilinde güçlü beceriler geliştirin. Kelime dağarcığınızı genişletin ve İngilizce konuşulan bir üniversiteye güçlü bir başvuru için üstün İngilizce okuma ve yazma becerilerini desteklemek için temel oluşturun.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/learn-english-13-15/

16-18 yaş arası için kurslar

Yaratıcı Yazarlık Çağları (Oxford, Cambridge ve Yale)

Modern içerik üretimi ve dağıtımının dinamik ve heyecan verici dünyasında bir dizi yazma ve gazetecilik becerisini hızlandırın. Bu eşsiz kurs, klasik yaratıcı yazma tekniklerini yeni stillerle birleştirir ve bireysel bir ‘sesin’ okuyucuları nasıl etkileyebileceğini ve bir iletişim dünyası açabileceğini araştırır.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/creative-writing/

Geleceği İyileştirirken: Tıp ve Hastalık (Oxford, Cambridge ve Yale)

“Geleceği İyileştiriken” sizi tıpta sayısız kariyerle tanıştırır ve tıp fakültesi başvuru sürecinde nasıl ilerleyebileceğiniz konusunda benzersiz bilgiler sağlar.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/medicine-16-18/

Hukuk ve Politika (Oxford, Cambridge ve London)

Hukuk, siyaset ve ekonomi arasındaki bağlantıyı inceleyin ve hukuk kariyerinize devam etmek için ilk adımı atın. Bu alanlarda ortaya çıkan sorunlara odaklanan program, hukuk davası çalışmaları ve bunların insan haklarından küreselleşme, terörizm, ticaret, korumacılık ve kaynaklara erişime kadar çeşitli konularda tartışma ve görüş alışverişini teşvik ediyor.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/law-politics-economics-16-18/

Geleceği Tasarlama: Mühendislik, Robotik ve Teknoloji (Oxford, Cambridge ve Yale)

“Geleceği Tasarlama” size geleceği şekillendirecek gelişmekte olan teknolojiyi tanıtır. Mühendislik ilkeleri ve alanlarına geniş bir temel sağlayarak, alternatif enerjiden ileri robotik ve ötesine kadar geleceğin büyük zorluklarıyla yüzleşmeniz için size ilham verecek. 16-18 yaş arası Oxford ve Cambridge’de ve 15-18 yaş arası Yale’de mevcuttur.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/engineering-robotics-technology-16-18/

Felsefe, Edebiyat ve Modern Tarih (Oxford)

Varoluş, hakikat, güzellik ve etik ile ilgili soruları tartışıp analiz ederken tarihin en büyük düşünürlerinin zihinlerine dalın ve tüm zamanların en ünlü edebi eserlerinden bazılarını keşfedin.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/philosophy-literature-history-16-18/

Geleceği Kurmak: İş, İnovasyon ve Girişimcilik (Oxford, Cambridge, London ve Yale)

“Geleceği Kurmak” sizi yenilik yapmak ve geleceği oluşturmak için beceriler, araçlar ve zihniyetle donatacak. İş ilkelerine, inovasyon yöntemlerine ve girişimci düşünceye bu kapsamlı giriş, fikrinizi geliştirmenizi ve onu değer yaratan bir iş haline getirmenizi sağlayacak. 16-18 yaş arası Oxford ve Cambridge’de ve 15-18 yaş arası Yale’de mevcuttur.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/business-innovation-entrepreneurship-16-18/

Yabancı Dil Olarak İngilizce (Oxford, Cambridge ve London)

İngilizce dilbilgisi, sözdizimi, telaffuz ve konuşma, dinleme, okuma, yazma ve günlük konuşma dilinde güçlü beceriler geliştirin. Kelime dağarcığınızı genişletin ve İngilizce konuşulan bir üniversiteye güçlü bir başvuru için üstün İngilizce okuma ve yazma becerilerini desteklemek için temel oluşturun.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/learn-english-16-18/

IELTS Hazırlık (Oxford)

Oxford’daki IELTS Hazırlık Yaz Okulumuz, sizi IELTS sınavınızın her bölümünde potansiyelinizin zirvesinde performans göstermeye hazırlar! IELTS Hazırlık kursumuzla, her bölümü en iyi notlarla geçmenizi sağlamak için gerekli İngilizce okuma ve yazma yeterlilik seviyesine ulaşacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/ielts-preparation-16-18/

Deneysel Psikoloji (Oxford)

Deneysel Psikoloji kursumuza katılın ve insan zihni konusunda uzmanlaşın. Zihnin işleyişinin derinliklerine inin ve psikolojik bozukluklardan çocukluktaki takıntıların kişinin geleceğini nasıl etkilediğine kadar her şeyi keşfedin. Kendi araştırmalarınızı tasarlayın, uzmanlarla iletişim kurun ve insan psikolojisi deneylerinin etiğini keşfedin.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/experimental-psychology-16-18/

Mimarlık ve Tasarım (Oxford, Cambridge ve London)

Tasarım fikirlerinizi dünyanın en zengin sanatsal ve mimari konumlarından birinde hayata geçirin. Geleceğinizi dünya standartlarında bir mimar olmak için hızla takip ederken planlama, tasarım ve mekansal haritalama dahil, mimarlığın temel ilkelerini uygulayacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/architecture-design-16-18/

Matematik (Oxford, Cambridge ve London)

Modern matematiğin birkaç farklı yönüne giriş yaparak matematiksel yeteneklerinizi ve sayısal merakınızı geliştirin. Aritmetik, geometri, çizge teorisi, mantık, bilgisayar bilimi ve oyun teorisi alanlarında önemli ve ilginç fikirlerle karşılaşacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/maths-16-18/

Hukuk ve Dava Savunma Akademisi (Yale)

Hukuk teorisi ve pratiğine geniş çaplı bir giriş yapın.  Kurs, hukuk davası çalışmaları ve Mahkeme Simülasyonları yoluyla size güçlü mantık ve tartışma becerileri kazandıracaktır. Yale’de 15-18 yaş arası için mevcuttur.

https://www.oxford-royale.com/yale-summer-school/law/

Kurslar hakkında daha fazla bilgi almak ve çevrimiçi başvuru yapmak için buraya tıklayın: https://www.oxford-royale.com/courses/

Tarihler ve ücretler: 

13-18 yaş arası yaz okullarımız iki haftalık ‘oturumlar’ halinde düzenlenmektedir. Oturumların tarihleri aşağıdadır.

 

 Oxford ve Cambridge için

 1. Oturum: 2 Temmuz – 15 Temmuz 2023
 2. Oturum: 16 Temmuz – 29 Temmuz 2023
 3. Oturum: 30 Temmuz – 12 Ağustos 2023 (yalnızca Oxford)

Maliyet iki hafta boyunca £ 5995’tir. Daha uzun konaklamalarda indirimler sunulmaktadır.

London icin

 1. Oturum: 3 Temmuz – 15 Temmuz 2023
 2. Oturum: 16 Temmuz – 29 Temmuz 2023

Yale için

 1. Oturum: 2 Temmuz – 15 Temmuz 2023
 2. Oturum: 16 Temmuz – 29Temmuz 2023

 

Yale’deki Oxford Royale Yaz Okulu ve Londra Yaz Scholl ücretleri iki haftalık eğitim için 4995 £ ‘dur.

Bir kaydı onaylamak üzere, iki haftalık eğitim için 995 Sterlin tutarında depozito gereklidir; depozito iade edilmez.

Ödemenin kalan kısmı, rezerve edilen kurs veya kursların başlamasından en geç 90 gün önce ödenmelidir. Öğrenciler iki haftadan fazla kalabilirler – birçok öğrenci arka arkaya iki veya daha fazla program rezervasyonu yapacak ve Oxford Royale Academy’de dört hafta veya daha uzun süre kalacaktır.

Popüler seçimlerden biri, İngiltere’nin iki harika şehrinin eşsiz kültürlerini deneyimleyerek iki haftayı Oxford’da ve iki haftayı Cambridge’de geçirmektir.

13-18 yaş arası kurslarımızın tam listesine gitmek için buraya tıklayın: https://www.oxford-royale.com/courses/

YETİŞKİNLER İÇİN OXFORD YAZ OKULU (19+YAŞ)

19+ yaş için yaz kursları

2023 yazında, ödüllü Oxford Yetişkinler için Yaz Okulumuza katılın. Oxford’un dünyaca ünlü kolejlerinden birine (yeni evinize) adım atın ve kariyerinizi değiştirecek bir yolculuğa başlayın.

Dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurma, okuma, yemek yeme ve dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi’nin yaşamını ve kültürünü deneyimleme şansına sahip olacaksınız.

Ünlü Bodleian kütüphanesinde kitap okuyun ve ders çalışın, All Souls College’ın gotik kulelerini izlemeye dalın ve tarihin en parlak düşünürlerinin izinden yürüyün. Oxford’un tarihi atmosferine dalın ve 800 yıllık öğrenme geleneğine sahip bu rüya gibi kuleler kentinden ilham alın.

Bu eşsiz deneyim, yaşamı değiştirmeyi vaat ediyor. Oxford Royale Academy’de, deneyim ve tutkularıyla size ilham verecek, alanında en uzman öğretmenlerden eğitim alacaksınız. Bütün bunlar dünya çapında bir üniversite olan Oxford ortamında.

Videomuzu İzleyin

Videomuzu İzleyin

Mevcut Kurslar:

Küresel İşletme, Yönetim ve Finans

Derin bir küresel dönüşüm ve değişim döneminde inovasyonu yönlendiren yeni nesil bir iş lideri olarak ortaya çıkmak için gereken becerileri geliştirin ve perspektiflerinizi genişletin. Fikir önderleri ve uygulayıcılarla etkileşim kurarak, yarının sürdürülebilir küresel işletmesini inşa etmek için finans, operasyonlar ve pazarlamada ortaya çıkan eğilimleri yeniden değerlendireceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/global-business-management/

Modern Dünya ve İşyeri için Genel İngilizce

İngilizce dilbilgisi, sözdizimi, telaffuz ve konuşma, dinleme, okuma, yazma ve günlük konuşma dilinde güçlü beceriler geliştirin. Kelime dağarcığınızı genişletin ve İngilizce konuşulan bir üniversiteye güçlü bir başvuru ya da İngilizce konuşulan bir şirkette bir kariyere giden üstün İngilizce okuma ve yazma becerilerini desteklemek için temel oluşturun.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/learn-english/

Uluslararası Tıbbi Araştırma ve Uygulama I: Temel

Tıp Yaz Okuluna katılın ve size sunulan çeşitli ve heyecan verici kariyer yollarını keşfederken Tıp Fakültesine başarılı bir başvuru için hazırlanın. Sürükleyici ve uygulamalı, tıbbi simülasyonlarla klinik ve laboratuvar becerileri uygularken en son tıbbi araştırmalara ilişkin bilgiler kazanacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/medical-research/

Küresel Mühendislikteki Gelişmeler

Mühendislik kariyerinize hızlı bir başlangıç yapmak için tasarlanmış kapsamlı ve uygulamalı bir müfredatla mekanik, elektrik, kimya, inşaat ve yapı mühendisliği alanlarındaki gelişmeleri keşfedin. Teknik bir kursun ötesinde, gerçek dünya problemlerini çözmek için mühendislik çözümleri yaratmanızı sağlayacak yenilikçilik ve yaratıcı metodolojileri uygulayacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/engineering/

Psikoloji ve Davranış Bilimi

Özgün araştırmalar yürütürken, araştırmalar tasarlarken, etik kaygıları tartışırken ve sosyal psikolojide ortaya çıkan gelişmeleri keşfederken, psikoloji ve davranış biliminin heyecan verici alanlarında kendi kariyer yolunuzu bulun. Becerilerinizi güçlendirmek ve geleceğinizi ilerletmek için tasarlanmış “Psikolojik Araştırma Modülü” ve “Bilişsel Modül” dahil, iki sürükleyici modülden birini veya ikisini birden seçerek deneyiminizi kişiselleştirin.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/psychology/

Uluslararası Tıbbi Araştırma ve Uygulama II: Pratisyen

Klinik becerilerini hızlandırmak ve bilgilerini genişletmek isteyen ciddi tıp öğrencileri için tasarlanan “Pratisyen” kursu, sizi tıbbi araştırma ve uygulamayı etkileyen en son yeniliklerle buluşturur. Klinik araştırma, tıp etiği ve biyoteknolojide ortaya çıkan eğilimleri değerlendirmeye ve tartışmaya odaklanarak, yarının tıp kariyerlerine hazırlanırken yapay zeka, robotik cerrahi ve teletıp alanındaki gelişmeleri keşfedeceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/advanced-medical-research/

 1. Yüzyılda Uluslararası Hukuk ve Politika

Kendinizi uluslararası hukuk ve küresel yönetişimin zorlu ve heyecan verici dünyasına bırakın ve anlamlı değişime öncülük edecek becerileri geliştirin. Uluslararası siyasetin hem ulus devletleri hem de çok uluslu varlıkları nasıl etkilediğine odaklanan bu ders, insan hakları, silahlı çatışma, kaynak erişimi, çevre ve ekonomik işler gibi konulara aydınlatıcı bir giriş sağlar.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/international-law-politics/

Yaratıcı Yazarlık

Romanlara, spekülatif kurguya, drama ve şiire ağırlık vererek ilgi çekici hikayeler yaratma sanatına kendinizi bırakın. Bir mekanik kursundan çok daha fazlası olan “Yaratıcı Yazarlık”, modern distopik romanlar, bilimkurgu, Shakespeare draması ve Keats, Coleridge ve Shelley gibi Romantik şairlerin türleriyle tanışarak yaratıcılığınızı ve özgüveninizi artıracaktır.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/creative-writing/

Görkemli Evler ve Kır Bahçeleri

500 yılı aşkın İngiliz tarihi ve kültürü boyunca kır evinin sosyal, politik ve ekonomik bağlamlarını analiz ederken zamanda geriye gidin ve sanatı, mimariyi ve bahçeleri keşfedin. Sınıf olarak tarihi mekanlar, evler ve bahçeler ile kır evinin multidisipliner tarihini araştıran kendi çalışmanızı tamamlayacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/stately-homes-and-country-gardens/

Tarihler ve Ücretler: 

 1. Oturum:2 Temmuz – 15 Temmuz 2023
 2. Oturum:16 Temmuz – 29Temmuz 2023
 3. Oturum: 30 Temmuz – 12 Augustos 2023

İki haftalık program için ücretler 5995 Sterlin’den başlıyor. Programda yer almak için bir depozito ödemesi gereklidir; depozito 995 Sterlin’den başlar.

19 yaş ve üzeri kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve online başvuru yapmak için lütfen buraya tıklayın:

https://www.oxford-royale.com/oxford-adults-summer-school/