Places on our 2024 summer school are filling fast. Don’t miss out. Enrol now to avoid disappointment

Oxford Royale Summer Schools’nin ödüllü eğitim kursları karşınızda

 Oxford Yaz Okulu

OXFORD ROYALE HAKKINDA

Oxford Royale tarihi üniversite şehri Oxford’da faaliyet gösteren ödüllü bir uluslararası yaz okulu organizatörüdür.  Misyonumuz, öğrencilerimizin akademik yaşamlarına değer katmak ve eğitimlerini geliştirirken, üniversiteye başvururken veya rekabetçi bir dünyada kariyer yolculuklarına çıkarken onlara eğitim avantajı sağlamaktır.

Yıl boyunca sunulan çok çeşitli kurslarla, bilgilerini geliştirmek isteyen her öğrenciye katacak bir şeylerimiz olduğundan eminiz. Yaz kurslarımız (ünlü Oxford Yaz Okulumuz dahil).

ÖDÜLLÜ YAZ OKULLARI

Oxford Royale, premium yatılı yaz eğitimleri alanında pazar lideridir. Programlarımız, ev sahibi şehirlerin akademik titizliğinden esinlenmiştir ve öğrencilerimize aydınlatıcı ve faydalı bir yaz deneyimi sunmak için özel olarak seçilmiş ve özenle tasarlanmıştır.

Öğrenciler, geleneksel derslerden normalde eğitim süreçlerinin daha sonraki aşamalarında alma şansı bulacakları derslere kadar 39’tan fazla çalışma seçeneği sunan çok çeşitli yaz kursları arasından seçim yapabilirler. Sunulan bu çeşitlilik sayesinde, birçok öğrenci arka arkaya iki ders almayı tercih ediyor ve yüzlerce öğrenci her yıl yeni bir şeyler öğrenmek ve akademik gelişimlerini ilerletmek için Oxford Royale’e geri dönüyor.

Genç öğrenciler için yaz programlarımızı aşağıdaki yaş aralıklarında gruplandırıyoruz:

 

Sayılarla Oxford Royale

 

13-18 YAŞ İÇİN YAZ OKULLARI

13-18 yaş için yaz kursları

 

Oxford Yaz Okulumuz en uzun süredir devam eden yaz okulumuzdur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere büyüleyici programlarımızda yaşamak ve öğrenmek için Oxford’a gelme fırsatı sunar. Cambridge Yaz Okulumuz, Londra Yaz Okulumuz ve ABD’deki Yale Yaz Okulumuz için de kayıtlar açıktır; ikisi de aynı harika deneyimini sunmaktadır.

Kurslarımız, birincil olarak akademik gelişime odaklanırken, aynı zamanda eğlenceli ders dışı etkinlikler ve gezilerden oluşan kapsamlı bir program içerir. Kurslarımız Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi,  Imperial College Londra ve Yale Üniversitesi kampüslerinde verilecektir. Gerçekten özgün bir deneyim sunan bu kurslar, öğrencilere tam potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham verir.

Her yaz dünyanın dört bir yanından öğrencileri kurslarımıza davet ediyoruz. Yaz okullarımıza 175’den fazla farklı milletten öğrenci katıldı ve Yaz Okullarımızı dünyanın en yüksek çeşitlilik içeren öğrenim ortamlarından biri yaptı!

Öğrenciler, İngilizcelerini geliştirmek için İngilizce Dil kursları, gelecekteki eğitim hakkında bir fikir edinmek ve İşletme, Tıp, Hukuk veya Mühendislik alanlarında kariyer yapmak için kariyer deneme kursları arasından ve özellikle zevk alabilecekleri veya hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilecekleri alanlarda deneyim kazanmak için diğer akademik programlar arasından seçim yapabilirler.

Kurslar iki hafta sürer, ancak öğrenciler Oxford, Cambridge, London, UC Berkeley veya Yale’deki harika ortamdan yararlanabilecekleri süreyi artırmak için daha uzun süre katılabilirler.

Merkezler ve Kolejler:

13-18 yaş arası Yaz Okullarımız, farklı Yaz Merkezinde gerçekleştirilmektedir. Bunlar:

– Balliol College, Oxford

– Ther Queens College, Oxford

– Jowett Walk, Oxford

– Keeble College, Oxford

– St Catherine’s College, Oxford

– St Hugh’s College, Oxford

– St Peter’s College, Oxford

– Clare College, Cambridge

-Imperial College, London

– Yale Üniversitesi, ABD

-UC Berkeley, California

Merkezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için : https://www.oxford-royale.com/residential-colleges/

 

Videolarımız

Yaz okullarımızın eski öğrencilerinin videolarını izleyin:

Mevcut Kurslar 13-18 yaş için

 

Yok Olma Yarışı: İklim, Politika ve Küresel Liderlik Zirvesi (Oxford 13-18 yaş için, Yale 16-18 yaş için )

Gezegenimizdeki yaşamı korumak amacıyla insanlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan bazılarına çözümler üretmek için küçük Delege grupları halinde işbirliği çalışmaları yürütün. “Zirve” yok oluşu yenmek için iklim bilim, siyaset, hukuk ve liderlik alanlarının nasıl işbirliği yapılabileceğini size gösteriyor.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/racing-extinction-summit-13-18/

 

Film Akademisi – Objektiften Oxford (Oxford)

Oxford Üniversitesi’nde kendi kısa filminizi çekin, düzenleyin ve yayınlayın. Harry Potter filmlerindeki çeşitli sahnelerin set çekim yeri olan Oxford Üniversitesi ile, bir film üretmenin nasıl bir şey olduğunu ilk elden deneyimlerken film prodüksiyonu ve dijital kurgu hakkında bilgi edineceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/film-academy-13-18/

 

13-15 yaş arası için kurslar

 

İş, Yenilik ve Girişimciliği Keşfedin (Oxford ve Cambridge )

“İş Dünyasını Keşfedin” kursu size işletme, finans ve pazarlama hakkında kapsamlı bilgiler sağlar. Size yenilik yapma ve kendi işinizi başarıyla başlatma ve yönetme becerileri kazandırır.  En önemlisi, çığır açan bir girişimci olmak için bir zihniyet geliştireceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/business-innovation-entrepreneurship-13-15/

 

Mühendislik ve Teknolojiyi Keşfedin (Oxford ve Cambridge) 

“Mühendislik ve Teknolojiyi Keşfedin” kursu, mühendislik ve teknolojideki heyecan verici kariyer fırsatlarına kapsamlı bilgiler sağlar. Kendi kendine giden araçlardan uzay yolculuğuna kadar, gelişen teknik uygulamaları araştırırken İnşaat, Mekanik, Biyomedikal ve Havacılık mühendisliği alanlarını keşfedeceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/engineering-technology-13-15/

 

 Medicine’i keşfedin (Oxford ve Cambridge)

“Tıbbı Keşfet” kursu size insan vücudu hakkında geniş bir bilgi yelpazesi sunar. . İnsan anatomisine odaklanarak başarılı bir doktor olmak için ihtiyacınız olan bilgi ve becerileri keşfedeceksiniz.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/medicine-13-15/

 

Yabancı Dil Olarak İngilizce (Oxford)

İngilizce dilbilgisi, sözdizimi, telaffuz ve konuşma, dinleme, okuma ve yazmada günlük konuşma dilinde güçlü beceriler geliştirin. Kelime dağarcığınızı genişletin ve İngilizce konuşulan bir üniversiteye güçlü bir başvuru için üstün İngilizce okuma ve yazma becerilerini desteklemek için temel oluşturun.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/learn-english-13-15/

 

16-18 yaş arası için kurslar

 

Geleceği İyileştirirken: Tıp ve Hastalık (London, Oxford, Cambridge ve Yale)

“Geleceği İyileştiriken” sizi tıpta sayısız kariyerle tanıştırır ve tıp fakültesi başvuru sürecinde nasıl ilerleyebileceğiniz konusunda benzersiz bilgiler sağlar.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/medicine-16-18/

  

Hukuk ve Politika (Oxford, Cambridge ve London)

Hukuk, siyaset ve ekonomi arasındaki bağlantıyı inceleyin ve hukuk kariyerinize devam etmek için ilk adımı atın. Bu alanlarda ortaya çıkan sorunlara odaklanan program, hukuk davası çalışmaları ve bunların insan haklarından küreselleşme, terörizm, ticaret, korumacılık ve kaynaklara erişime kadar çeşitli konularda tartışma ve görüş alışverişini teşvik ediyor.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/law-politics-16-18/

 

Geleceği Tasarlama: Mühendislik ve Teknoloji (London, Oxford, Cambridge, UC Berkeley ve Yale)

“Geleceği Tasarlama” size geleceği şekillendirecek gelişmekte olan teknolojiyi tanıtır. Mühendislik ilkeleri ve alanlarına geniş bir temel sağlayarak, alternatif enerjiden ileri robotik ve ötesine kadar geleceğin büyük zorluklarıyla yüzleşmeniz için size ilham verecek. 16-18 yaş arası Oxford, London, Yale ve Cambridge’de ve 15-18 yaş arası UC Berkeley’de mevcuttur.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/engineering-technology-16-18/

 

Felsefe, Edebiyat ve Modern Tarih (Yale)

Varoluş, hakikat, güzellik ve etik ile ilgili soruları tartışıp analiz ederken tarihin en büyük düşünürlerinin zihinlerine dalın ve tüm zamanların en ünlü edebi eserlerinden bazılarını keşfedin.

https://www.oxford-royale.com/summer-courses-yale/philosophy-literature-and-modern-history/

 

 

Geleceği Kurmak: İş, İnovasyon ve Girişimcilik (Oxford, Cambridge, London, UC Berkeley ve Yale)

“Geleceği Kurmak” sizi yenilik yapmak ve geleceği oluşturmak için beceriler, araçlar ve zihniyetle donatacak. İş ilkelerine, inovasyon yöntemlerine ve girişimci düşünceye bu kapsamlı giriş, fikrinizi geliştirmenizi ve onu değer yaratan bir iş haline getirmenizi sağlayacak. 16-18 yaş arası Oxford, Cambridge, London’de ve  Yale, 15-18 yaş arası UC Berkeley’de mevcuttur.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/business-innovation-entrepreneurship-16-18/

 

Yabancı Dil Olarak İngilizce (Oxford ve UC Berkeley)

İngilizce dilbilgisi, sözdizimi, telaffuz ve konuşma, dinleme, okuma, yazma ve günlük konuşma dilinde güçlü beceriler geliştirin. Kelime dağarcığınızı genişletin ve İngilizce konuşulan bir üniversiteye güçlü bir başvuru için üstün İngilizce okuma ve yazma becerilerini desteklemek için temel oluşturun.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/learn-english-16-18/

 

Mimarlık ve Tasarım (Oxford, Cambridge, Yale ve London)

Tasarım fikirlerinizi dünyanın en zengin sanatsal ve mimari konumlarından birinde hayata geçirin. Geleceğinizi dünya standartlarında bir mimar olmak için hızla takip ederken planlama, tasarım ve mekansal haritalama dahil, mimarlığın temel ilkelerini uygulayacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/oxford-summer-school/architecture-design-16-18/

  

Matematik (UC Berkeley)

Modern matematiğin birkaç farklı yönüne giriş yaparak matematiksel yeteneklerinizi ve sayısal merakınızı geliştirin. Aritmetik, geometri, çizge teorisi, mantık, bilgisayar bilimi ve oyun teorisi alanlarında önemli ve ilginç fikirlerle karşılaşacaksınız.

https://www.oxford-royale.com/berkeley-summer-school/mathematics/

 

Hukuk ve Dava Savunma Akademisi (Yale)

Hukuk teorisi ve pratiğine geniş çaplı bir giriş yapın.  Kurs, hukuk davası çalışmaları ve Mahkeme Simülasyonları yoluyla size güçlü mantık ve tartışma becerileri kazandıracaktır. UC Berkeley’de 15-18 yaş arası için mevcuttur, 16-18 Yale.

https://www.oxford-royale.com/yale-summer-school/law/

Kurslar hakkında daha fazla bilgi almak ve çevrimiçi başvuru yapmak için buraya tıklayın: https://www.oxford-royale.com/courses/

 

Tarihler ve ücretler: 

13-18 yaş arası yaz okullarımız iki haftalık ‘oturumlar’ halinde düzenlenmektedir. Oturumların tarihleri aşağıdadır.

 

Oxford ve Cambridge için

  1. Oturum: 30 Raziram – 13 Temmuz 2024
  2. Oturum: 14 Temmuz – 27 Temmuz 2024
  3. Oturum: 28 Temmuz – 10 Ağustos 2024 (yalnızca Oxford)

Maliyet iki hafta boyunca £ 6995’tir. Daha uzun konaklamalarda indirimler sunulmaktadır.

 

London icin

  1. Oturum: 1 Temmuz – 13 Temmuz 2024
  2. Oturum: 14 Temmuz – 27 Temmuz 2024
  3. Oturum: 28 Temmuz –  10 Ağustos 2024

 

Yale için

  1. Oturum:  1 Temmuz  – 13 Temmuz 2024
  2. Oturum: 14 Temmuz –  27 Temmuz 2024

Yale’deki Oxford Royale Yaz Okulu ve Londra Yaz Scholl ücretleri iki haftalık eğitim için 6.495 £ ‘dur.

 

UC Berkeley için

  1. Oturum: 1 Temmuz  – 13 Temmuz 2024
  2. Oturum: 14 Temmuz – 27 Temmuz 2024

Yale’deki UC Berkeley ücretleri iki haftalık eğitim için 5.995 £ ‘dur.

Bir kaydı onaylamak üzere, iki haftalık eğitim için 1.295 Sterlin tutarında depozito gereklidir; depozito iade edilmez.

Ödemenin kalan kısmı, rezerve edilen kurs veya kursların başlamasından en geç 90 gün önce ödenmelidir. Öğrenciler iki haftadan fazla kalabilirler – birçok öğrenci arka arkaya iki veya daha fazla program rezervasyonu yapacak ve Oxford Royale Academy’de dört hafta veya daha uzun süre kalacaktır.

Popüler seçimlerden biri, İngiltere’nin iki harika şehrinin eşsiz kültürlerini deneyimleyerek iki haftayı Oxford’da ve iki haftayı Cambridge’de geçirmektir.

13-18 yaş arası kurslarımızın tam listesine gitmek için buraya tıklayın: https://www.oxford-royale.com/courses/